Meditacija pradedantiesiems: 11 praktinių patarimų

laiminga meditacija Arimex

Pradėti medituoti nėra lengva, tačiau šio užsiėmimo guru rekomenduoja bent pabandyti. Tobulėti galima pamažu, tad nereikėtų tikėtis greitų rezultatų – tam ir reikalingos nuolatinės treniruotės. Pateikiame 11 patarimų, kurie palengvins šio naujo įpročio pradžią. Nebūtina imtis visko iškart – pradėjus nuo kelių patarimų, ilgainiui bus galima įtraukti vis daugiau punktų.

  1. Prisėskite vos 2 minutėms. Pradėkite medituoti vos po dvi minutes kasdien, sėkmės atveju kas savaitę galima pridėti po dvi minutes. Taip antrąjį mėnesį be vargo medituosite jau po 10 minučių kasdien.
  2. Neanalizuokite KAIP, svarbu DARYKITE. Dauguma žmonių suka galvą kur sėdėti, kaip sėdėti, kokią pagalvėlę naudoti, – šaunu, tačiau visiškai nesvarbu meditacijos pradžioje. Tiesiog sėdėkite ant kėdės, sofos ar lovos, o jei jaučiatės patogiai – ant grindų, sukryžiavę kojas. Pradžioje tai tik dvi minutės, tad visai nesvarbu, kur ir kaip – svarbu ramiai ir patogiai. Vėliau galima ieškoti būdų, kaip jaustis patogiai ilgesnį laiką.
  3. Kreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės. Pradėdami užsiimti meditacija, stebėkite, kaip jaučiatės: ką jaučia jūsų kūnas, kokia minčių būklė: užimta, pavargusi? Visa, ką mintyse atsinešate į užsiėmimą, yra gerai.
  4. Skaičiuokite įkvėpimus. Patogiai įsitaisę, sutelkite dėmesį į kvėpavimą: stebėkite įkvepiamo oro kelią nuo nosies iki plaučių, skaičiuokite, kiek kartų įkvepiate ir iškvepiate. Suskaičiavę iki 10, pradėkite nuo pradžių.
  5. Grįžkite iš klaidžiojimo mintyse. Meditacijos metu mintys gali nuklysti į šoną – tai natūralu ir normalu. Pastebėję tai, tiesiog nusišypsokite ir ramiai grįžkite prie kvėpavimo. Tai gali kiek suerzinti, tačiau taip nutinka visiems, o treniruotės leidžia tobulėti.
  6. Nesijaudinkite, jei kažką darote ne taip. Pradėjus praktikuotis, dažnai kyla mintys, kad viskas daroma ne taip. Viskas gerai – nėra vieno teisingo kelio medituoti, o pradžioje klysti yra normalu.
  7. Nesijaudinkite dėl minčių atsivėrimo. Daugybė žmonių mano, kad meditavimas yra visų minčių apsivalymas ar sustabdymas. Kartais taip gali įvykti, tačiau tai nėra užsiėmimo tikslas – turėti minčių yra normalu, mūsų smegenys yra mąstymo fabrikėliai, kurių negalime tiesiog imti ir išjungti. Mintims nuklydus, sugrįžkite ir pratęskite treniruotę.
  8. Pažinkite save. Ši praktika yra ne tik dėmesio sutelkimas, bet ir supratimas, kaip veikia jūsų mintys, kas dedasi jūsų galvoje. Tai gali pasirodyti miglota, bet stebėdami minties klystkelius, pradėsite pažinti save.
  9. Pastebėkite šviesą, garsus, energiją. Susidorojus su kvėpavimu, kita vieta dėmesiui nukreipti yra aplink esanti šviesa. Sufokusuokite žvilgsnį į vieną tašką ir stebėkite kambaryje esančią šviesą. Kitą dieną kreipkite dėmesį į aplinkos garsus, vėliau – kambaryje tvyrančią energiją (įskaitant šviesą ir garsus).
  10. Visiškai atsiduokite. Mintyse nusiteikite, kad meditacija užsiimsite bent mėnesį, neužsibrėžkite tikslo ją praktikuoti vos porą dienų.
  11. Pabaigę – nusišypsokite. Pasibaigus pirmosioms dviejų minučių treniruotėms, nusišypsokite. Būkite dėkingi, paskyrę šį laiką sau, sėkmingai įvykdę asmeninį įsipareigojimą, atskleidę savo paties patikimumą, siekiant save pažinti ir susibičiuliauti su savimi. Šios dvi minutės – nuostabus jūsų gyvenimo laikas.

Meditacija ne visuomet lengva ar rami, bet ji turi daugybę puikių privalumų, kuriais naudotis pradėti galite dabar ir tęsti visą gyvenimą!

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.