Moksliškai įrodyta: laimė yra pasirinkimas

Arimex: laimė yra pasirinkimas

Būti laimingu – dažniausiai žmonių išreiškiamas noras. Jei esate vienas iš jų, galbūt nesuvokiate, kad savo laimę galite kontroliuoti. Yra net mokslinių tyrimų, kurie įrodo, kad galite pakeisti savo nuotaiką ir visą gyvenimą – tiesiog pakeisdami nusiteikimą ir priimdami sąmoningą sprendimą būti laimingu.

Apsvarstykite šiuos 9 žingsnius, jei norite pagerinti savo gyvenimą.

1.       Pabandykite būti laimingu. Galbūt tai skamba kvailai ir įgrisę iki kaulo, tačiau jei įdėsite šiek tiek pastangų pasiekti laimę, gausite puikius rezultatus. Darykite dalykus, kurie leidžia jaustis gerai – ar tai būtų fizinė veikla, ar atpalaiduojantys užsiėmimai, įsijunkite mėgstamą muziką ar pasikvieskite seną draugą. Įdėkite pastangų ir pasijusite laimingesni. Tyrimai rodo, kad tie, kurie aktyviai stengiasi būti laimingais, pasiekia daug daugiau nei tiek, kurie nepakrutina nė piršto ir laukia, kol laimė pas juos ateis pati.

2.       Išsikelkite tikslą būti laimingu. Laimingiausi žmonės yra tie, kurie išsikėlė tikslą būti laimingais. Tie žmonės išnaudoja visas galimybes, kurios gali leisti jaustis laimingu. Visiškai nesvarbu, kokie tie tikslai yra: susiję su sveikata, santykiais, karjera, šeima ar kita gyvenimo dalimi.

3.       Susikoncentruokite į pozityvumą – net jei tai trumpos akimirkos. Kai sąmoningai dalyvaujate momentuose, kurie jus džiugina, jie stipriau įsirėžia į atmintį, todėl lengviau juos prisimenate. Deja, tokią ypatybę turi ir nemalonūs momentai, kurie, rodos, dar ryškiau išlieka atmintyje. Tačiau kai skiriate šiek tiek laiko tiems mažiems džiaugsmingiems momentams, nesvarbu, kokie jie trumpi bebūtų (tereikia 10-20 sekundžių) – vaiko juokas, mėgstama daina, viršininko pagyrimas ar kelios akimirkos su mylimuoju – juos atsimenate ilgiau, be to, nauji prisiminimai užima negatyviųjų vietą smegenyse. Kuo daugiau pozityvių atsiminimų sukaupsite, tuo laimingesni jausitės.

4.       Sutelkite dėmesį į sąmoningumą.

Tie, kurie yra sąmoningesni, dažniau ir jaučiasi laimingesni nei ne tokie atidūs kolegos. Išmokti to gali padėti meditacija – tereikia išmokti savo sąmonės mintis nutildyti vos kelioms minutėms. Moksliškai įrodyta, kad meditacija padeda perkelti smegenų veiklą ir dešiniosios priekinės smegenų dalies (vieta, kurioje dažnai apdorojama depresija, nuovargis, stresas ir baimės) į kairę priekinę dalį (asocijuojasi su džiaugsmu ir nuotaika).

5.       Kuo dažniau šypsokitės.

Turbūt kiekvienas žino, kad raukantis juda daugiau raumenų nei šypsantis. Tai tiesa! Išnaudokite savo energiją šypsojimuisi ir jausitės laimingesni. Sunku būti nelaimingu, kai šypsotės! Svarbu, kad susikoncentruotumėte į teigiamas mintis, kurios pakels jūsų laimės lygį.

6.       Išreikškite dėkingumą.

Kai suprantate ir įvertinate dalykus, už kuriuos turėtumėte jaustis laimingu, į savo smegenis paleidžiate raminančius chemikalus, kurie gali suteikti laimės būseną. Praktikuokite dėkingumą – tai sąmoningas kelias į laimės būseną, o geriausia, kad jūs tai galite kontroliuoti.

7.       Siekite laimės ir sėkmės.

Kai kurie mano, kad sėkmė žmones padaro laimingais, tačiau iš tiesų, buvimas laimingu žmones padaro sėkmingais. Pozityvus nusiteikimas ir minčių tėkmė gali padėti produktyvumui – o tai ves prie sėkmės. Tie, kurie yra pozityvesni, gavę iššūkį jį geriau įgyvendina ir sulaukia puikių rezultatų.

8.       Leiskite sau būti laimingu.

Per daug žmonių nesuvokia, kad laimė yra pasirinkimas, kurį žmogus gali priimti. Užstrigimas neigiamose dalyse, buvimas patogioje vietoje ir blogų įpročių išlaikymas garantuoja tik negatyvų rezultatą. Kai tik duosite sau leidimą būti laimingu ir priimsite sprendimą būti dėkingu, pozityviu, išmušite iš savęs visus negatyvumus ir atversite save aukštesniam džiaugsmo lygiui.

9.       Būkite aistringi.

Aistringi žmonės turi didesnes galimybes džiaugsmui, kadangi jie atveria savo smegenis tinkamoms džiaugsmo bangoms. Medituokite ir mėgaukitės įkvepiančiomis idėjomis ir aistringomis mintimis, – taip pakeisite savo smegenis!

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.