Pietums suvalgiau mėsainį, todėl vakare daugiau pasportuosiu. Ar tikrai suveiks?

motto.net.ua-991

Negali išsportuoti netinkamos mitybos

„Pietums suvalgiau mėsainį su prancūziškomis bulvytėmis, todėl vakare teks pasportuoti“, – neretai išgirstame besiguodžiantį draugą, artimąjį ar kolegą.  Deja, realybėje viskas kiek kitaip. Valgyti viską ir tikėtis, jog suvartotas kalorijas pavyks sudeginti tiesiog pasportavus – neverta. Dauguma žmonių sunkiai įsivaizduoja, kiek iš tiesų kalorijų per dieną suvartoja, tačiau jas prilygina maždaug 30 minučių treniruotei, kurios metu tikisi sudeginti visas suvartotas kalorijas.

Pažvelgus į tai kiek kitaip – per 3 minutes apytiksliai žmogus suvartoja 800-1000 kalorijų, tačiau per tas pačias 3 minutes intensyvioje kardio treniruotėje sudeginti pavyks tik 40-45 kalorijas. Taigi akivaizdu, kad sudeginti 800 kalorijų prireiks kur kas daugiau pastangų nei jas suvartoti! Toks palyginimas turėtų padėti suvokti, jog viena spurga gali sužlugdyti visus valandos trukmės aerobikos treniruotės rezultatus. Ar vis dar galvojate, jog save palepinti verta?

Nereikalingos kalorijos dega lėtai ir retai, taigi atlikti fiziniai pratimai negali kompensuoti blogos mitybos. Tiems, kurie nori turėti treniruotą ir tvirtą kūną, reikia valgyti nustatytą kiekį tinkamo maisto ir, be abejo, reguliariai treniruotis. Bandant tokį pat rezultatą pasiekti vien tik treniruotėmis – nepavyks, kadangi treniruotės ir tinkama mityba tarpusavyje susiję itin tampriai.

Taigi kaip viskas vyksta? Pradėjus treniruotę, širdies ritmas truputį pagreitėja, o į ląsteles energija pirmiausia plūsta iš degančių riebalų. Tokia, šiek tiek padidėjusio širdies ritmo, zona vadinama „riebalų deginimo zona“. Treniruotei intensyvėjant, spartėja ir širdies ritmas, o procesas kūne pasikeičia ir ląstelės sunaudoja daugiau angliavandenių nei riebalų. Tokia, labai pagreitėjusio širdies ritmo, zona vadinama „kardio zona“.

Rimtai sportuojantys žmonės treniruotėms skiria maždaug 6-8 valandas per savaitę. Tačiau žmogui, valgančiam bet ką ir bet kokiais kiekiais, tokio laiko sudeginti kalorijoms tikrai neužteks. Gera treniruočių programa veiks tik tuo atveju, jei jai nereikės „kovoti“ su nesveika mityba.

Patarimai sėkmingai mitybai

  • Per dieną valgykite 4-6 kartus, tačiau nedidelėmis porcijomis.
  • Užkandžiaukite bananais, neriebiais jogurtais ar riešutais bei sėklomis.
  • Sumažinkite savo porcijas. Kumščio dydžio vakarienės porcija – pats tas.
  • Rinkitės liesesnius baltymų šaltinius – tuną, lašišą, kiaušinių baltymus, liesą jautieną ar kalakutienos krūtinėlę.
  • Išgerkite daugiau vandens ir venkite gėrimų, kuriuose yra kofeino. Žmogus, geriantis gazuotus gėrimus, per dieną vidutiniškai gauna 500-800 papildomų kalorijų.
  • Rinkitės sveikus riebalus, pavyzdžiui, pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų.
  • Valgykite daug ląstelienos turinčius angliavandenius: kukurūzų tortilijas, avižinius dribsnius, nemaltų kviečių makaronus, viso grūdo duoną.
  • Sumažinkite suvartojamo alkoholio kiekį.
  • Nesistenkite kaskart ištuštinti visą lėkštę.
  • Skaičiuokite suvartojamas kalorijas – nustebsite, pamatę, kiek iš tiesų jų suvartojate.

Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
moliugai_lukstenti_800plocio Moliūgų sėklos, lukštentos 574,0 25,0 13,0 1,1 46,0 0,0 3,9 0,0
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
karijos Karijų riešutai 729,0 9,0 12,0 5,0 71,0 7,0 3,0 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.