Stiprūs, sveiki ir protingi – kas?

96049

Norite jaustis geriau, labiau pasitikėti savimi fiziškai ir emociškai? Jums gali padėti įprasti pratimai. Apie pratimus ir treniravimąsi galima rasti įvairių minčių, pavyzdžiui, jei atsikėlę anksti ryte apsirengiate sporto drabužiais ir galvojate „Aš tiesiog šiaip sau tai pavilkėsiu ir išeisiu pasivaikščioti, o jei gerai jausiuosi, gal ir truputį pabėgiosiu“ – tikėtina, kad treniruotė bus itin vykusi, nors dar to ir nebūsite supratę. Įprastas planas gali padėti ugdyti treniravimosi įpročius ir pasirūpinti savo kūnu. Didžiajai daliai žmonių pati pradžia ir įpratimas yra patys sunkiausi dalykai. Jei nepamiršite, kad pratimai apdovanoja ne tik kūną, bet ir mintis bei intelektą, taip atsiras dar didesnis troškimas būti fiziškai aktyviu. Pasitreniravę tapsite energingu žmogumi, kuris jaučiasi stiprus, pasitikintis savimi, budrus ir saugus.

Yra pamokanti istorija apie paukštį, kuris pradėjo savo plunksnas mainyti į vabalėlius. Tokiu būdu gauti maistą buvo lengva, o paukštis manė, kad plunksnų turi pakankamai. Tęsiantis tokiems mainams, paukštis mėgavosi laisve – nebereikėdavo anksti keltis ir ieškoti vabalų. Visą dieną jis galėjo sėdėti ir nejudinti nė raumens. Galiausiai, atėjo toks momentas, kai paukštis vieną dieną suprato, kad jis nebegali skraidyti, kadangi prarado visas skraidymo plunksnas.

Pakliūti į tokius įpročių, tingių rutinų ar žalingų įpročių spąstus gali kiekvienas. Tokie dalykai pažeidžia fiziškai, psichiškai, emociškai ir dvasiškai. Jie sugadina santykius su šeima ir draugais, dingsta pasitikėjimo savimi jausmas. Jie sumažina galimybę rinktis. Vis dėlto, išeitis yra – aktyvus gyvenimo būdas ir taisyklingas maitinimasis gali padėti išvengti blogų įpročių. Jei paukštis būtų ir toliau skraidęs ir medžiojęs vabalėlius, jis niekada nebūtų praradęs savo plunksnų. Lygiai taip pat ir čia – jei judiname savo sparnus ir nuolat treniruojamės, turime galimybę išvengti žalingų dalykų.

Kai kurie žmonės turi problemų su fizine sveikata, kai kuriems šlubuoja emocinė sveikata. Gyvenimas gali būti sunkus, kartais visus užplūsta išsękimo, depresijos ar pasitikėjimo trūkumo jausmas. Reikėtų nepamiršti, kad ir fizinei, ir emocinei sveikatai pratimai ir sunkus darbas gali padėti išlaikyti pozityvią perspektyvą. Pasirūpinimas savo kūnu taip pat apdovanoja ir mintis, padeda atminti, kad visi esame Dievo kūriniai ir galime būti savimi pasitikintys ir laimingi. Ir emocinis, ir fizinis bei dvasinis žmogaus pasauliai yra susieti į vieną. Jei liūdesys, beviltiškumas, nuovargis ar depresija nepraeina ilgą laiką, pasikalbėkite su savo tėvais ar artimaisiais ir ieškokite pagalbos.

Kodėl aplink esantys žmonės dažniausiai atrodo energingesni ir linksmesni? Viena pagrindinių priežasčių – įpročiai. Jei žiūrime į savo kūną iš dvasinės perspektyvos ir suprantame, kad kūnas yra „šventovė, Dievo dovana“, mes jį mylime ir laikome šventu. Šventas – reiškia švarus, mylimas ir stiprus. Vienas iš būdų, kuriais Švenčiausiasis Tėvas padeda kūną išlaikyti šventą, yra Išminties Žodis. Knygelėje „For the Strength of Youth“ rašoma: „Kai esi paklusnus, išlieki laisvas nuo žalingų įpročių, kontroliuoji savo gyvenimą. Įgyji sveiko kūno palaiminimus, budrų protą ir Šventosios Dvasios vedimą. Būsi pasiruošęs tarnauti Dievui. Niekada neleisk Šėtonui ar kitiems priversti tave mąstyti, kad Išminties Žodžio sulaužymas tave padarys laimingesniu, populiaresniu ar patrauklesniu. Jei seksi Išminties Žodį, atmink, kad rūpinsiesi ir kūnu, ir savo protu, o tai leidžia „surasti išmintį ir puikius žinių lobius“.

Taigi vietoje to, kad būtumėte tingūs paukščiai, mainantys savo plunksnas, apsiaukite teniso batelius ir būkite aktyvūs. Treniruokitės nuolat. Mėgaukitės mėgstamu sportu vienas, ar susiraskite naujų draugų, kurie norėtų bėgioti, užsiimkite kita aktyvia veikla. Treniruojant kūną fiziškai, tobulėja ne tik kūnas, bet ir protas, emocinė sveikata. Atminkite – svarbiausia ne kaip greitai bėgate ar koks atletiškas esate, bet kiek pastovus esate. Treniruojantis reguliariai, būsite ne tik laimingesnis, bet ir stipriesnis, sveikesnis bei protingesnis.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.