Treniruotis galima ne tik sporto klube

sportas Arimex

Visi esame patyrę, ką reiškia aptingti ir nenueiti į sporto klubą, netyčia praleisti grupinę jogos treniruotę ar pamiršti apie suplanuotą aerobikos užsiėmimą. Tačiau vien todėl, kad žlugo jūsų planai, nereiškia, kad išvis nebeverta sportuoti – susikurkite nuosavą sporto klubą, kad ir kur būtumėte, nes jūsų biure ar namuose apstu daiktų, kuriuos galima panaudoti vietoje treniruoklių. Štai keletas jų, esančių bene visose darbovietėse ar namuose.
Vandens aparato buteliai
Jei biure naudojate vandens aparatą, šalia jo tikrai rasite didžiulius 19 l vandens butelius. Kuo daugiau juose vandens, tuo didesnio svorio svarmenimis jie tampa (jei jie tušti – pripilkite vandens iš krano, tik nepamirškite užklijuoti butelio viršaus). Šiuos svarmenis galima kilnoti abu, galima ir po vieną, pavyzdžiui, stovint ant vienos kojos ar kitais būdais, o vandens teliūskavimas dar prisidės prie pusiausvyros lavinimo.
Laiptai
Jų yra visuose pastatuose – tiek gyvenamuosiuose daugiabučiuose, tiek biuruose, tad negali būti jokių pasiteisinimų jais nesinaudoti. Lipimas laiptais aukštyn – žemyn ar žingsnelių pratimai treniruoja kojų raumenis, stiprina juosmenį ir yra fantastiška dovana širdies raumeniui. O jei lipdami laiptais dar nešitės su savimi didžiulius vandens butelius, tikrai turėsite kuo didžiuotis prieš kolegas!
Rankšluosčiai
Tvirtais medžiaginiais vonios ar paplūdimio rankšluosčiais galima apjuosti įvairius objektus, o lygiu paviršiumi jie puikiai slysta, tad puikiai tiks treniruotėms: apvynioję rankšluosčiu turėklus, stulpus ar skersinius, turėsite puikių naujų treniruoklių, kuriais galėsite atlikti įvairius prisitraukimo ir tempimo pratimus bei pritūpimus. Kitas būdas – patiesti rankšluostį ant grindų, ant jo atsistoti ir delnais liečiant grindis, tūpti ir keltis, – tokie pratimai treniruoja juosmenį.
Kibirai
Pratimų ir treniruoklių susikurti galima būnant bet kur, pvz., ilsėdamiesi gamtoje, panaudokite turimus kibirus: jei esate kaime, pripildykite juos žemių, jei paplūdimyje – smėlio ar vandens. Tai ne tik nuotaikinga, bet ir veiksminga veikla, nes galima atlikti daug įvairių pratimų skirtingoms kūno dalims treniruoti: kilnoti svorius, daryti pritūpimus, nešti kibirus su kartimi ant pečių. Jei lauke blogas oras ir treniruojatės namuose, nepamirškite ant grindų pasitiesti plėvelės ar užtiesalo.
Padangos
Sunkiasvorių traktorių padangų galima rasti ne vienoje sporto salėje ar aikštelėje, o automobilio padangų esama, turbūt, kiekviename garaže. Padangas galima nešti, kilnoti kaip svarmenis, daryti iškėlimus viena ar dviem rankomis, nešti virš galvos ir atlikti daug įvairių kitų pratimų. Beje, toks sportas ne tik efektyvus, bet ir tausojantis aplinką, nes naudosite jau turimą daiktą ir neskubėsite teršti aplinkos išmesdami pasenusias padangas.
Kūrybingumas įmanomas bet kurioje srityje, įskaitant sveikatingumą ir sportą, todėl kitą kartą praleidę treniruotę nepanikuokite, o pasižiūrėkite, ką laikote garaže, lentynose, spintose ir po lova – būdų panaudoti bet kokį daiktą sporto treniruotėje yra tiek daug!

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.