Kova su demonais: kaip pasiekti ilgalaikių pokyčių

Juokas Arimex

Keisti gyvenimo būdą nėra lengva – tam nuolat trukdo daugybė nepagrįstų įsitikinimų ir vidinių nusistatymų. Kadangi kiekvienas kovoja su skirtingais „demonais“, vienas svarbiausių pokyčių etapų – atrasti sau geriausiai tinkantį ir veiksmingiausią būdą keistis.

Jauni žmonės dažnai stengiasi imituoti aplinkinius, taip įgydami įvairių įpročių ir įgūdžių. Deja, sendami jie tampa reiklesni, linksta į apmąstymus, mažiau pasitiki savo pirminiais pojūčiais ir jausmais – taip užglaistomi tikrieji jausmai ir po truputį dingsta nuoširdumas.

Tiesa, kartais suvokti jausmus iš tiesų sudėtinga: daugybė balsų viduje kužda, ką reikia ar ko negalima daryti, todėl tampa sunku pasitikėti vidine nuojauta ar įsiklausyti į iš vidaus sklindančias žinutes.

Žymus amerikietis, pastorius Mike‘as Murdock‘as yra pasakęs: „Niekada nepakeisi savo gyvenimo, jei pradžioje nepakeisi kažko kasdienio“. Taigi, kas lemia pokyčių ilgalaikiškumą?

1. Mokykitės pajusti save

Pradžioje išmokite atkurti savo pirminius pojūčius ir jausmus. Kai kurie jausmai gali nepatikti, kitiems pajusti reikės daugiau pastangų, tačiau nepasiduokite – tai natūralus atsivėrimo procesas. Po truputį jūsų vidinis balsas vėl atsiskleis ir leis naudotis pirminėmis juslėmis ir pojūčiais, kurie suteiks teisingos informacijos. Kaskart susijungus su savimi, atsivers erdvė augimui, o tai leis priimti naujų idėjų.

2. Atsikratykite vidinio kritiko

Žmogaus viduje tūnantis kritikas ir vidiniai dialogai apie tai, ko negalima daryti, – stipriausi pokyčių priešininkai. Būtina išmokti susilieti su savo pasąmone tiesiogiai ir greitai, kad būtų galima kritiškas mintis pakeisti aiškiomis ir supratingomis.

3. Pasiduokite nežinomybei

Aiškiai ir tiksliai įsivaizduodami norimus pokyčius ir detalius būdus jiems pasiekti, užveriate duris laukiančioms galimybėms. Pasinerkite į nepažintą vidinių pokyčių teritoriją: nesistenkite visko kontroliuoti, remdamiesi savo senomis žiniomis – būkite atviri naujovėms ir atraskite savąjį kelią.

4. Pradėkite nuo smulkių žingsnelių

Permainos yra natūrali, organiška gyvenimo dalis, jei patys jų nepaverčiame sudėtingais procesais. Pradėkite nuo vieno žingsnelio, tikėkite savimi ir prisiminkite, kad ta akimirka, kai pajutote norą keistis, jau yra pirmasis žingsnis ilgame gyvenimo kelyje.

5. Nemanykite, kad viską žinote

Keistis bus kur kas lengviau, jei susitaikysite su mintimi, kad žinote ne viską – būkite atviri. Pamėginkite išeiti iš komforto zonos – įprastus darbus atlikite kitu, neįprastu būdu. Nebegalvokite, kad turite viską kontroliuoti ir pasiruoškite išmokti kažką naujo ir nepatirto. Tai išplės jūsų savęs suvokimo ribas, leis lengviau keistis.

6. Atsiduokite savo mėgstamiausiems dalykams

Jei pokyčių siekiate vadovaudamiesi tik protu, to nepakaks, kad išties pasikeistumėte. Gerokai svarbiau į siekį save pažinti įdėti širdies, meilės. Šitai jus pastūmės kur kas toliau nei daugybė technikų ir leis judėti pirmyn net tada, kai judėti atrodys sunku ar neįmanoma. Kai širdis to trokšta, tikslų siekti tampa lengviau.

7. Susitelkite ties savo vertybėmis

Gyvenimo būdo pokyčiai bus ne itin sėkmingi, jei jie nebus grindžiami vertybėmis. Visuomet vadovaukitės jomis ir paklauskite savęs: „Kodėl šis pokytis man svarbus?“. Atsakymas į šį klausimą leis išsigryninti vertybes – harmoniją, balansą, atvirumą, vidinę išmintį, meilę, taiką.

Laimėję prieš šiuos „demonus“ galėsite sparčiau judėti į priekį, o vidinės permainos taps lengviau įveikiamos. Jūsų pokyčiai taps ne prievole, o natūralia jūsų atsivėrimo, gilesnio savęs pažinimo dalimi.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.